Wiesz jak wygląda gniazdo pluskwy? – sprawdź

Sprawdź gdzie znajdziesz gniazdo pluskwy

Pluskwy zazwyczaj gnieżdżą się w ciasnych, ciemnych przestrzeniach, takich jak pęknięcia i szczeliny w łóżkach, zagłówkach i meblach. Można je również znaleźć w innych częściach domu, takich jak listwy przypodłogowe, w gniazdkach elektrycznych oraz w szwach zasłon lub w pościeli. Gniazdo pluskwy wcale nie jest jedno. Przy większej populacji można je spotykać w kilku miejscach jednocześnie. Dzieje się tak poprzez niechęć samic do samców ze względu na brutalny sposób rozmnażania. Pluskwy często gromadzą się w dużych ilościach, co utrudnia ich zwalczanie.

Kiedy pluskwy opuszczają gniazdo?

Pluskwy domowe są zazwyczaj aktywne w nocy, kiedy wychodzą, aby pożywić się krwią ludzi i zwierząt. Należą raczej do zwierząt, które nie wybierają się daleko na pożywienie od swojego gniazda. Przyciąga je ciepło i dwutlenek węgla emitowany przez śpiące osoby. Po karmieniu wracają do gniazda, aby strawić posiłek i złożyć jaja. Gniazdo pluskiew może zawierać setki osobników i może być znaczącym źródłem inwazji w domu lub całym budynku wielorodzinnym, jak np. w blokach z wielkiej płyty gdzie mieszkania tego samego pionu mają wspólną wentylację.

Czy można przenieść gniazdo pluskwy?

Niestety bardzo często nieświadomie przenosimy pluskwy do własnych domów. Pluskwy można łatwo przenosić z jednego miejsca do drugiego przez zainfekowane meble, ubrania i przedmioty osobiste. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność podczas podróży i sprawdzać pokoje hotelowe i inne miejsca, w których możesz spać, pod kątem śladów obecności pluskiew. Nawet po przeniesieniu pluskwy do domu możemy przez pewien czas być nieświadomi, że powędrowały za nami. Pluskwy są niezwykle odporne i mogą przetrwać kilka miesięcy bez krwi. To sprawia, że szczególnie ważne jest kompleksowe podejście do dezynsekcji pluskwy, w tym identyfikacja i leczenie wszystkich potencjalnych miejsc lęgowych.

Jeśli podejrzewasz, że masz inwazję pluskiew, zalecamy skontaktowanie się z profesjonalną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników w celu zbadania sprawy i rozpoczęciu likwidacji problemu.

Profesjonalna dezynsekcja gniazda pluskwy

Profesjonalna firma zwalczająca szkodniki zazwyczaj przeprowadza dokładną inspekcję zaatakowanego obszaru w celu określenia zasięgu inwazji i zlokalizowania wszystkich potencjalnych miejsc lęgowych. Nawet krótka rozmowa telefoniczna pozwoli, by określić problem i potencjalne sposoby rozwiązania i dezynsekcji by gniazdo pluskwy przestało być zmartwieniem. Firma ddd może użyć kombinacji metod w celu wyeliminowania pluskiew, w tym stosowania insektycydów i obróbki cieplnej. Preparaty do dezynsekcji można stosować w miejscach, w których chowają się pluskwy. Są to pęknięcia i szczeliny w łóżkach i pomiędzy meblami. Należy pamiętać, że pluskwy rozwinęły odporność na niektóre pestycydy, dlatego ważne jest, aby współpracować z profesjonalistą. Profesjonalna lokalna firma DDD ma wiedzę na temat najnowszych metod zwalczania i zapobiegania. Często preparaty do dezynsekcji kupowane na własną rękę jak np. bomby na pluskwy powodują rozprzestrzenienie się pluskwy na inne pomieszczenia i mogą prowadzić w krótkim czasie do wytworzenia pokoleń odpornych na preparaty. Można również używać obróbki cieplnej do eliminacji pluskiew. Wiąże się to z podniesieniem temperatury w zarażonym obszarze do poziomu, który jest zabójczy dla robaków, zwykle powyżej 100 stopni. Ta metoda może być szczególnie przydatna kiedy domownicy mają alergie.

Call Now Button