Ugryzienia pluskwy – rozpoznanie i postępowanie

Jak rozpoznać ugryzienia pluskwy?

Ugryzienia pluskwy są bardzo swędzące, rzadko jednak odczuwamy ból w miejscu ugryzienia. Ugryzienia pluskwy nie zawsze łatwo rozpoznać, bowiem przypomina ono wysypkę alergiczną. W sezonie letnim zatem nie trudno o pomyłkę, ale jest to jednocześnie czas, gdy najłatwiej o kontakt z tym szkodnikiem. W takim razie jak rozpoznać, że ugryzła Cię pluskwa domowa. Na początku pojawia się gładka plama na skórze. Jednak jej pojawienie się może wystąpić dopiero po 24 lub lub 48 godzinach. Od samego początku ugryzienia pluskwy swędzą. Później przemienia się w grudki lub bąble, które mogą mieć nawet 5 cm średnicy! Liczne ugryzienia mogą zlać się w jedną, dużą zmianę. Najczęściej sama znika po kilku dniach. Gojenie się rany może trwać dłużej, jeśli będziesz rozdrapywać ranę. Gdy zauważysz u siebie podejrzane zmiany skórne przeanalizuj czy w ostatnim czasie odwiedzałeś nowe miejsca (hotele/pensjonaty/akademiki), bowiem nawet w najczystszych pomieszczeniach mogą się trafić pluskwy. Następnie przejrzyj dokładnie swoje łóżko, materac, zagłówek. Zdarza się też, że na prześcieradle znajdziesz plamy krwi, które również są dowodem na pogryzienie przez pluskwy. Jeśli znajdziesz na nim pluskwę, należy skorzystać z pomocy specjalisty.

ugryzienia pluskwy

 Zwalczanie pluskiew – najskuteczniejsze sposoby z WPC

Jak reagować na ugryzienia pluskwy?

Ukąszenia pluskiew można łagodzić, myjąc dotknięty obszar mydłem i wodą, a następnie nakładając krem ​​przeciw swędzeniu lub balsam kalaminowy, aby zmniejszyć swędzenie. Dostępne bez recepty leki przeciwhistaminowe mogą również pomóc zmniejszyć swędzenie i stany zapalne. Jeśli ukąszenia są poważne lub wystąpi reakcja alergiczna, zasięgnij porady lekarza. Aby zapobiec ukąszeniom pluskiew, ważne jest regularne sprawdzanie łóżka i okolic pod kątem oznak pluskiew oraz podejmowanie kroków w celu ich wyeliminowania, takich jak odkurzanie i stosowanie pułapek na pluskwy z dwutlenkiem węgla. Należy również pamiętać, że pojawienie się ukąszeń pluskiew może zająć kilka dni i nie każdy może zareagować na ukąszenia. Niektóre osoby w ogóle nie wykazują żadnych objawów. Jeśli podejrzewasz, że masz pluskwy, ważne jest, aby szukać profesjonalnej lokalnej firmy ddd aby właściwie wyeliminować inwazję.

Czy poprzez ugryzienia pluskwy roznoszą choroby?

Pluskwy nie przenoszą chorób. Uważane są jednak za uciążliwe szkodniki, a ich ukąszenia mogą powodować podrażnienia i swędzenie skóry. Jednak nie ma naukowych dowodów na to, że pluskwy przenoszą choroby na ludzi. Ważną rzeczą jest, aby miejsca po ukąszeniach były czyste, aby zapobiec infekcji. Drapanie ukąszeń może spowodować miejscowe stany zapalne i zakażenie. Jeśli wystąpi ciężka reakcja alergiczna lub infekcja, koniecznie należy zwrócić się o pomoc lekarską. Należy również pamiętać, że pluskwy mogą żyć w wielu różnych miejscach, nie tylko w naszych łóżkach. Można je znaleźć w meblach, ubraniach i innych przedmiotach. Jeśli podejrzewasz inwazję pluskiew, ważne jest, aby szukać profesjonalnej lokalnej firmy ddd która wykona dezynsekcję pluskwy.

Dlaczego u niektórych ludzi nie widać ugryzień pluskwy?

Niektórzy ludzie nie widzą ukąszeń pluskiew, ponieważ nie reagują na ślinę pluskwy. Ślina zawiera antykoagulant i środek znieczulający, których zapobiega uczuciu ugryzienia i krzepnięciu krwi. Ponadto niektóre osoby mogą mieć zmniejszoną zdolność wyczuwania ukąszeń z powodu pewnych schorzeń lub leków. Inny aspekt jest taki, że niektóre osoby mogą mieć większą tolerancję na ból i swędzenie, co może sprawić, że ukąszenia będą mniej zauważalne. Ukąszenia można również pomylić z innymi ukąszeniami owadów lub chorobami skóry, co utrudnia ich identyfikację jako ugryzienia pluskiew. Należy również zauważyć, że nie wszyscy reagują na ukąszenia pluskiew w ten sam sposób, niektórzy ludzie mogą mieć poważne reakcje, podczas gdy inni mogą nie mieć żadnych widocznych objawów. Może to utrudnić potwierdzenie, że przyczyną ukąszeń są pluskwy.

Call Now Button