Co odstrasza pluskwy – czego nie lubią pluskwy?

Co odstrasza pluskwy? 

Poszukując odpowiedzi na pytanie co odstrasza pluskwy, z pewnością natkniecie się na różne metody, które niestety nie zawsze będą skuteczne. Eliminacja pluskiew nie jest bowiem prostym zadaniem, gdyż pasożyty te z czasem uodporniły się na niektóre popularne środki chemiczne. Może się zatem zdarzyć, że wyeliminujecie je w jednej części mieszkania, a przeniosą się one do innego pomieszczenia. Pluskwy możecie zwalczać za pomocą wysokiej lub niskiej temperatury, specjalistycznych środków owadobójczych czy też używając odpowiednich zapachów. W wielu przypadkach przyda się jednak pomoc fachowców, którzy mają doświadczenie w zwalczaniu tych insektów.

Jeżeli od jakiegoś czasu obserwujecie na swoim ciele, drobne, swędzące krostki, przypominające ugryzienia komara, które układają się w trójkąty lub linie to mogą to być ugryzienia pluskwy domowej? Innymi oznakami mogą być przypadkowo odkryte małe kropelki krwi na pościeli. W jaki sposób można się pozbyć tego szkodnika i co odstrasza pluskwy?To pytanie zapewne zaprząta Wasze myśli, przecież dbacie o porządek, regularnie sprzątacie domostwo, zatem skąd one przywędrowały? Wbrew pozorom pluskwy nie są wynikiem brudu czy zaniedbania, a można je po prostu przynieść np. na bucie czy w torbie. Na co dzień przebywamy w różnych miejscach: przemieszczamy się środkami komunikacji miejskiej, pociągami, bywa, iż nocujemy w hotelach czy schroniskach. Czasem zdarza się nam kupić używaną odzież lub używane meble – wszędzie tam możemy „złapać” pluskwy domowe. Pasożyty te występują także w muzeach, kinach i teatrach, szpitalach, a nawet biurach. Czasem pluskwy możemy przynieść od znajomych, którzy mają ten sam problem, ale wstydzą się do tego przyznać. 

Czego nie lubią pluskwy, co je odstrasza? Domowe sposoby

  • Intensywne zapachy
    Pluskwy domowe nie lubią i boją się określonych zapachów. Wykorzystajcie to! Możecie rozpylić w swoim mieszkaniu intensywny zapach kurkumy, goździków czy mięty. Zyskacie nie tylko wyjątkową atmosferę, lecz także chwilowy spokój. Pomogą również olejki eteryczne, kadzidełka lub liście laurowe. Ta naturalna metoda może się sprawdzić w przypadku pojedyczych osobników, jednakże gdy macie do czynienia z dużą inwazją pluskiew, zapach goździków sprawi jedynie, że przeniosą się one w inne miejsce.
  • Odkurzanie
    Pluskwy są dość trudnym i wymagającym przeciwnikiem, dlatego domowe sposoby mogą okazać się nieefektywne. Przede wszystkim musimy dokładnie odkurzyć wszystkie meble, listwy, używając wąskiej końcówki. Po odkurzaniu od razu wyjmujemy worek, pakujemy go w plastikową torbę i wynosimy do kosza na zewnątrz. Pluskwy nie lubią wysokiej temperatury (powyżej 60 st), dlatego możemy wyprać wszystkie ubrania oraz pościel, a następnie wyprasować je. Wyprane i wyprasowane rzeczy możemy włożyć do czystych, szczelnie zamykanych torebek lub pudełek, dzięki czemu zapobiegamy ponownemu zapluskwieniu. Mniejsze przedmioty, możemy zapakować do worka i wstawić do zamrażarki pracującej w około -20 st. C na min. 10 godzin. Ponadto, dobrze jest uszczelnić wszelkie dziury i przewody, gdyż przez to uniemożliwiamy pluskwą wejście do naszego domu.  Możemy również oczyścić szczeliny wokół łóżka myjką parową, gorące powietrze zabije dorosłe owady, nimfy oraz jaja. 

Walka z pluskwami, czyli jak znaleźć gniazdo pluskiew?

Zanim przystąpimy do właściwej akcji usuwania pluskiew, musimy zlokalizować gniazdo tych szkodników. Możecie nam wierzyć, iż nie będzie to łatwe zadanie, bo pluskwy potrafią się naprawdę dobrze ukrywać. Na początek musimy sprawdzić łóżko i jego najbliższą okolicę: materac, ramę, zagłowie, listwy przypodłogowe. Kolejno możecie rozszerzyć pole działania na wszystkie zaciemnione miejsca, a zatem kratki wentylacyjne, szpary w meblach, ubrania w szafie, ramy na zdjęcia, rolety, dywan. Pluskwy mogą się gnieździć w lustrach ściennych czy nawet gniazdkach elektrycznych. W znalezieniu gniazda pluskiew może pomóc charakterystyczny zapach, który kojarzy się z wonią gnijących malin lub kolendrą. O obecności pluskwy domowej świadczą także brunatne, drobne plamki odnajdywane w miejscu koncentracji owadów.

Pluskwy w materacu

Profesjonalne zwalczanie pluskiew 

Gdy zawiodą wszystkie działania na własną rękę, koniecznie trzeba zaangażować specjalistyczną firmę DDD, która pomoże Wam uporać się z pluskwami. Nasza firma używa wyłącznie sprawdzonych i skutecznych środków. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Stosowane środki dobieramy na miejscu po wnikliwym przeanalizowaniu sytuacji. Uwzględniamy życzenia i potrzeby klientów, zwracając uwagę na bezpieczeństwo zwłaszcza dzieci, osób starszych, alergików oraz zwierząt domowych.

Pluskwa domowa zwalczanie

Call Now Button